Skoč na obsah Skoč na menu

Poloha chaty

 

 

Zobraziť Chata na Grúni na väčšej mape
GPS: +49° 13' 13", +19° 3' 15"

 

Chata na Grúni sa nachádza v bočnej rázsoche hlavného hrebeňa, ktorá vybieha z Poludňového Grúňa. Na chatu vedú štyri chodníky. Tri smerujú na chatu z Vrátnej doliny, jeden padá z hlavného hrebeňa Malej Fatry. Z doliny je najľahšie dostupná chodníkom po žltej značke od horského hotela – Chata Vrátna (cca 45min.). Chodník začína na konci Vrátnej doliny, rovno pod kabínkovou lanovkou do Snilovského sedla (na Chleb). Najľahšia je vyššie opisovaná cesta po žltej značke od Chaty Vrátna. Ďalšie dve sú modré značky, z ktorých jedna vychádza z lokality Starý dvor (cca 1:15hod.) s možnosťou použiť aj sedačkovú lanovku (pokiaľ je v prevádzke). Druhá značka vychádza zo Štefanovej (cca 1hod.). Obe cesty vychádzajú z miest, kde je oficiálne parkovisko a zastávka autobusu. Turistické chodníky sa pri chate spájajú a križujú. Z hlavného hrebeňa - úbočia Poludňového Grúňa, sa dá zostúpiť ku chate strmým klesaním po žltej značke (cca 45min.).

Vážení návštevníci nechajte sa pozvať do jedného z najkrajších kútov Slovenska, do Národného parku Malá Fatra, kde relatívne  na malom priestore nájdete to najkrajšie z našich hôr a prírody.

Naplánovanie cesty (Goggle Maps)

 

16AUTO V Žiline odbočiť smer Terchová, v Terchovej odbočiť na Vrátnu. Z parkoviska pri konečnej zastávke autobusu (pri kabínkovej lanovke na Chleb) turistickým chodníkom na chatu. Z Pasiek - Starého Dvora, turistickým chodníkom, prípadne hore Pasekami alebo sedačkovou lanovkou na Grúň. Zo Štefanovej – z parkoviska chodníkom hore na chatu.
Parkoviská: Terchová, Vrátna - Starý Dvor, Vrátna - Štefanová, Vrátna - Chata Vrátna
Čerpacie stanice: Slovnaft Terchová – Kamence

 

15AUTOBUS Autobusovým spojením zo Žiliny - autobusovej stanice. Pravidelný spoj Žilina – Vrátna/výťah premáva z nástupišťa č.10. Z konečnej zastávky  autobusu (pri kabínkovej lanovke na Chleb) turistickým chodníkom na chatu alebo z Pasiek - Starého Dvora, turistickým chodníkom, prípadne hore Pasekami alebo sedačkovou lanovkou na Grúň. Zo Štefanovej – z autobusovej zastávky, chodníkom hore na chatu.
Pre bližšie informácie volajte tel :+421(0)41/5620950 alebo kliknite sem.

 

17VLAK Vlakovým spojením do Žiliny (34km od Vrátnej) alebo do Varína (20km od Vrátnej) . Potom treba naviazať na autobusové spojenie (v Žiline je autobusová stanica vedľa vlakovej).

Pre informácie o vlakovom spojení volajte tel: +421(0)41/5622226 alebo kliknite sem.